Feelco HP – system klasy premium.

Poznaj ogrzewanie nadmuchowe z funkcjami, które zaspokoją wszystkie Twoje potrzeby.

Ogrzewanie + Klimatyzacja

Wykorzystanie powietrza jako czynnika,
to najbardziej oszczędny sposób ogrzewania na świecie!

Ogrzewanie pompą ciepła o zmiennej wydajności i rekordowej sprawności Mitsubishi Zubadan z nową centralą grzewczo-klimatyzacyjną Feelco HP to rozwiązanie dla twojego domu.

Nowa centrala grzewczo – klimatyzacyjna Feelco HP zaprojektowana i wyprodukowana w Stanach Zjednoczonych specjalnie na potrzeby instalacji ogrzewania nadmuchowego klasy premium z pompą ciepła powietrze – powietrze jako źródło ciepła.

Feelco HP jest pierwszą dostępną w Polsce centralą klasy premium z  wielostopniowym silnikiem prądu stałego. Silniki ECM – elektronicznie komutowany pozwala na wielostopniową regulację wydajności w zależności od potrzeba danej aplikacji. Działa on w algorytmie gwarantowanego wydatku powietrza, oznacza to, że silnik automatycznie dostosowuje prędkość obrotową tak aby zapewnić właściwy wydatek powietrza przy jak najmniejszym zużyciu energii elektrycznej. Spręż dyspozycyjny dostosowywany jest automatycznie do instalacji.

Wymiennik ciepła wykonany w technologii Quantum Coil ma największą powierzchnię w swojej klasie. Pozwala to na osiągnięcie najwyższej możliwej sprawności wymiany ciepła pomiędzy agregatem pompy ciepła a centralą. Technologia Quantum Coil została zaprojektowana w celu zapewnienia większego komfortu i oszczędności energii. Wymiennik jest wykonany ze specjalistycznego stopu aluminium, odporny na korozję, a zatem zapewnia  łatwiejszą konserwację, lepszą wydajność i większy spokój ducha na wiele lat.

Kolejną nowością jest zastosowanie powłoki Microban w układzie odprowadzenia skroplin z wymiennika. Technologia przeciw drobnoustrojom Microban oparta jest na naukowo udowodnionych składnikach aktywnych, wprowadzone na etapie produkcji, udoskonalą produkt o trwałej ochronie przeciwbakteryjnej.

Centrala grzewczo – klimatyzacyjna Feelco HP:

 

  • Wymiennik Quantum Coil z technologią antybakteryjną Microban
  • Precyzyjną regulację wydajności ogrzewania i chłodzenia zgodnie z zapotrzebowaniem budynku
  • Dłuższe cykle pracy gwarantujące precyzyjne utrzymanie wymaganej temperatury
  • Wyższą sprawność – dzięki największej powierzchni wymiennika w swojej klasie jest nawet 69% bardziej wydajna niż inne powietrzne pompy ciepła o tej samej mocy grzewczej
  • Całkowicie izolowana termicznie i akustycznie obudowa
Centrala_Feelco_HP3
Wymiennik ciepła Quantum o dużej powierzchni
Turbina wentylatora nawiewu
Opcjonalne grzałki awaryjne
Silnik EC o zmiennych obortach
Całkowicie izolowana obudowa wyciszająca
Przyłącza czynnika z opcjonalnym zaworem rozprężnym
Układ odpływu w technologii Microban

Centrala grzewczo – klimatyzacyjna Feelco HP

Centrala Feelco HP  – jedyna dostępna na rynku Polskim centrala grzewczo – klimatyzacyjna z wielostopniowym silnikiem ECM oraz wymiennikiem ciepła Quantum coil z technologią antybakteryjną Microban.

microban

Rekordowa sezonowa sprawność grzewcza.
Najnowszy wymiennik ciepła w technologii Quantum coil.

Gdy Carrier skonstruował nową pompę ciepła Infinity 20 amerykański Departament Energii musiał rozszerzyć skale efektywności energetycznej dla tego typu urządzeń. W chwili obecnej jest to najlepszy wynik na rynku.
Amerykański Instytut Klimatyzacji i Ogrzewnictwa corocznie bada wszystkie urządzenia produkowane w USA i nadaje certyfikaty wydajności, Carrier Infinity 20 jest rekordzistą sezonowej sprawności energetycznej w zimnym klimacie,  wszystko pod kontrolą i łatwe do sprawdzenia www.ahri.org
wymiennik Quantum coil

Rozmiar ma znaczenie.
Największa powierzchnia wymiennika, blisko 3m2.

W odróżnieniu od większości azjatyckiej konkurencji wyposażonej w sprężarki rotacyjne pompa ciepła Carrier Infinity 20 wykorzystuje sprężarkę typu Variable Speed Scroll. Sprężarka Copeland skonstruowana została z myślą o zapewnieniu wydajności grzewczej nawet w bardzo niskich temperaturach zewnętrznych. Zmienne obroty oraz wysoka maksymalna prędkość do 7000 obr/min zapewnia wysoką temperaturę czynnika co wpływa na wysoki komfort ogrzewania.

Zewnętrzny wymiennik ma powierzchnię blisko 3m2. To absolutny rekord w swojej klasie i jednocześnie gwarancja najwyższej sprawności ogrzewania i chłodzenia nawet poniżej -25°C.

Więcej informacji o pompie ciepła znajdziesz na naszej stronie dla profesjonalistów dla-instalatorów oraz na stronie producenta. www.carrier.com.

Wentylacja z odzyskiem ciepła

Świeże powietrze bez ukrytych dopłat!
Dzięki modułowi odzysku ciepła z powietrza wentylacyjnego.

Inteligentny, aktywny moduł odzysku ciepła Carrier ERV.

Działa w sposób całkowicie zintegrowany z układem ogrzewania i klimatyzacji. Dostarcza dodatkową moc grzewczą lub chłodzącą w sposób inteligentny w trosce o Twój komfort i portfel np. zapewniając intensywną wentylacją, gdy jest to korzystne dla utrzymania wymaganej temperatury lub obniża wydajność wentylacji gdy na zewnątrz jest duży mróz lub upał.

Nawilżanie powietrza

Czasem jedwabnie delikatny strumień pary
potrafi zamienić klimat w komfortowy klimat.
Nawilżacz dba o zdrowie, gdy zbliża się zima.

Automatyczny nawilżacz powietrza Carrier SBP.

To urządzenie, które w sposób automatyczny dozuje ilość pary (mgiełki wodnej) wtłaczanej do systemu, aby podnieść wilgotność powietrza zimą do poziomu komfortowego dla użytkowników. Podczas zimy to właśnie suche powietrze i wysoka temperatura są główną przyczyną chorób i przeziębień. Urządzenie pozbawione silników elektrycznych, nie zużywa energii, wykorzystując przepływ powietrza jednostki wewnętrznej pompy ciepła.

Oczyszczanie powietrza

Jeśli uwielbiasz czystość i nie przepadasz za kurzem,
lub jeśli masz alergię, to zakochasz się w tym
urządzeniu od pierwszego włączenia.

Pasywne filtry powietrza Carrier EZ Flex z wymiennymi wkładami.

W zależności od Twoich potrzeb klasa filtracji może być różna. Od prostego procesu filtrowania, do filtracji mechanicznej, wzbogaconej o bakteriobójczą lampę UV, która eliminuje z powietrza wszelkie zanieczyszczenia biologiczne jak pyłki roślin, bakterie czy wirusy.

Sterowanie (centralne lub strefowe)

Myśl o nim jak o Twoim prywatnym asystencie dobrego klimatu, sterującym wszystkimi urządzeniami razem, lub każdym z osobna. Wspólnie Tobą, lub za Ciebie. Z dostępem przez WiFi także z Twojego telefonu.

Carrier Infinity Touch – Pełna kontrola, jest prostsza niż myślisz.

Chcesz znać aktualne zużycie energii, lub zaplanować większe oszczędności? Nic prostszego! Zarządzaj precyzyjne pełnym komfortem z jednego miejsca. Temperatura, wentylacja, wilgotność, stopień oczyszczania powietrza w każdej z 8 stref sterowane z jednego miejsca. Miejsca w którym jesteś teraz.

Instalacja

Przesył komfortowego powietrza odbywa się kanałami. To rozwiązanie niezwykle trwałe, elastyczne, ale przede wszystkim estetyczne.

Feelco Ursa Air Zero – Najbardziej dojrzała instalacja na rynku.

Cała instalacja została zaprojektowana tak, by spełniać najwyższy osiągalny standard jakości.
Projektanci instalacji zadbali, by zostawić Ci mnóstwo niezabudowanej przestrzeni. Czas na nową aranżację wnętrza? Teraz możesz łatwo zmienić zdanie. Ustawiaj swobodnie meble, ściany i światła.

Instrukcje obsługi  Feelco®
Cennik
Podręcznik projektanta
Rysunki CAD do podręcznika
Dokumenty i informacje Feelco®