Skip to main content

Dla instalatorów. FAQ – najczęściej zadawane pytania.

Czym jest Feelco?

Feelco to zintegrowany system ogrzewania klimatyzacji i wentylacji budynku z funkcjami kontroli wilgotności i czystości powietrza. Feelco to system powietrzny czyli taki, który jako nośnik energii wykorzystuje powietrze, dzięki temu jego bezwładność jest dużo niższa niż systemów wodnych.


Czy pompa ciepła powietrze – powietrze jest wystarczającym źródłem ciepła w Polsce?

Nowoczesne pompy ciepła powietrze powietrze zapewniają skuteczne ogrzewanie w każdych warunkach klimatycznych występujących w naszym kraju. Agregaty wyposażone w sprężarkę typu scroll o zmiennej wydajności pracują efektywnie nawet przy -25st. na zewnątrz.


Co wyróżnia Feelco na tle innych systemów powietrznych?

Feelco to marka premium. Do budowy naszych systemów wykorzystywane są tylko najnowocześniejsze urządzenia o najwyższych parametrach efektywności pracy i komforcie użytkowania. Projektowanie systemów Feelco odbywa się wg. ściśle określonych zasad przy zastosowaniu wytycznych projektowych mających na celu utrzymanie najwyższego standardu wykonywanych instalacji. Partnerzy Feelco to firmy wyspecjalizowane i doświadczone w instalacji wysokiej klasy systemów powietrznych.


W jakich budynkach można stosować systemy Feelco?

Feelco to system zaprojektowany do budynków mieszkalnych oraz małych i średnich budynków użytkowych. Najwięcej instalacji Feelco wykonywanych jest w domach jednorodzinnych, obiektach handlowych i biurowych a także restauracjach, klubach fitness  i obiektach opieki zdrowotnej.


Dlaczego Feelco jest tańsze w eksploatacji niż tradycyjne systemy wodne?

Feelco to system bezpośredniego ogrzewania ( latem chłodzenia ) powietrza bez czynników pośrednich jakim jest woda w tradycyjnych instalacjach. Cały proces trwa wielokrotnie krócej a sprawność układu jest wyższa. Dodatkowo Feelco można programować z dokładnością co do minuty a więc ogrzewamy budynek tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. W Feelco stosujemy tylko najnowocześniejsze urządzenia firmy Mitsubishi o najwyższych w branży współczynnikach sprawności sezonowej.


Czy Feelco jest droższe w instalacji niż standardowe ogrzewanie?

Feelco to system wielofunkcyjny, bezpośrednie porównanie do innego systemu grzewczego jest zatem niemożliwe. Chcąc dokonać rzetelnego porównania należy obliczyć cenę Feelco oraz cenę alternatywnych instalacji realizujących te same funkcje, a więc ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji. Nasze doświadczenia wskazują, że koszt wdrożenia systemu Feelco w porównaniu do zestawu alternatywnych instalacji jest zdecydowanie niższy.


Jaki Feelco ma wpływ na zdrowie użytkowników?

Systemy Feelco mogą być wyposażone w funkcje wpływające na poprawę jakości powietrza i komfort użytkowników. Zimą niezwykle cenioną funkcją jest nawilżanie powietrza, która podnosi wilgotność powietrza, co wpływa bardzo pozytywnie na komfort użytkowników i daje ulgę osobom cierpiącym na dolegliwości spowodowane nadmiernie wysuszonym powietrzem. Latem systemy Feelco, wyposażone w funkcję osuszania, pozwalają na odprowadzenie nadmiaru wilgoci z powietrza. Feelco to również dbałość o czystość powietrza. Dostępne filtry o różnej klasie filtracji oraz bakteriobójcze lampy UV pozwalają na redukcję zanieczyszczeń, a nawet mikroorganizmów jak roztocza, bakterie i wirusy.


Kto może zostać instalatorem Feelco?

Do współpracy zapraszamy firmy instalacyjne z całego kraju zajmujące się instalacjami wentylacyjnymi, klimatyzacyjnymi i grzewczymi. Prowadzimy szkolenia w zakresie projektowania, instalacji i serwisowania naszych systemów oraz służymy pomocą na każdym etapie prac.


Czy będę mógł samodzielnie zaprojektować nowy system Feelco?

Projektowanie systemów ogrzewania nadmuchowego dla budownictwa mieszkalnego wymaga dużej wiedzy inżynierskiej ale również umiejętności przewidywania oczekiwań klientów w zakresie komfortu, zdrowia i ekonomii eksploatacji. Zdecydowanie polecamy powierzenie projektu specjalistycznej firmie.


Jaka jest dostępność urządzeń?

Urządzenia systemów Feelco produkowane są w fabrykach głównie w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Jako wyłączny dystrybutor na terenie Polski posiadamy w stałej sprzedaży wszystkie urządzenia Feelco, dostawy towaru odbywają się w systemie 24h, tak aby wysyłka miała miejsce najpóźniej następnego dnia po potwierdzonym zamówieniu. W przypadku zamówień większych ilości urządzeń termin ustalany jest indywidualnie.


Jakiej marki są urządzenia stosowane w systemach Feelco?

Feelco to współpraca z czołowym producentem sprzętu HVAC, firmą MItysubishi Electric.  Urządzenia tej marki są dostępne w Polsce od ponad 20 lat. Mitsubishi Electric to lider branży, firma z blisko 100 letnią tradycją znana z produkcji urządzeń o bardzo wysokiej jakości. Mitsubishi Electric to również badania i rozwój, które gwarantują nowatorstwo stosowanych rozwiązań. Do budowy systemów Feelco wykorzystywane są również dedykowane jednostki centralne produkowane w USA oraz systemy sterowania firmy Airzone.


Jaka jest gwarancja na urządzenia Feelco?

Urządzenia stosowane w systemach Feelco objęte są 3 letnią ograniczoną gwarancją, szczegółowe warunki podane są w warunkach gwarancji.


Jak umówić się z przedstawicielem Feelco?

Wystarczy zadzwonić lub napisać.