Skip to main content

Ogrzewanie nadmuchowe w Twoim domu

By 19 maja 20171 sierpnia, 2017Bez kategorii

Ogrzewanie nadmuchowe w Twoim domu.

System Feelco to nowoczesny sposób na ogrzewanie w Twoim domu. Zapomnij o brzydkich kaloryferach i zapoznaj się z ofertą na ogrzewanie nadmuchowe, które działa bez wody, a do pracy potrzebuje wyłącznie powietrza. System ogrzewania nadmuchowego pozwala na ocieplenie całego obiektu w kilkanaście minut, a także na uzyskanie dowolnej temperatury w każdym pomieszczeniu.

Ogrzewanie nadmuchowe Feelco działa za pomocą pieca gazowego lub pompy ciepła. Powietrze jest w nich podgrzewane, a następnie równomiernie rozprowadzane po całym domu przez system kanałów wentylacyjnych. Proces ten jest wyjątkowo efektywny i gwarantuje niski koszt eksploatacji. Decydując się na Feelco, możesz zaoszczędzić nawet do 30% w porównaniu z tradycyjnymi metodami ogrzewania wodnego.

Proces ogrzewania powietrzem (nadmuchowy)

Źródłem ciepła w systemie ogrzewania nadmuchowego jest kondensacyjny gazowy piec nadmuchowy lub pompa ciepła powietrze – powietrze. Jak działa nasz system Feelco? Oczyszczone przez filtr i podgrzane powietrze jest rozprowadzane do poszczególnych pomieszczeń układem przewodów nawiewnych i wdmuchiwane przez kratki nawiewne z regulacją przepływu. Ogrzane do temperatury 45ºC powietrze miesza się z tym w pomieszczeniu, podnosząc tym samym temperaturę. Równocześnie z pomieszczenia do przewodu powrotnego zasysane jest powietrze zużyte. Zanim ponownie trafi do pieca, jest mieszane ze świeżym powietrzem z zewnątrz i filtrowane.

Ogrzewanie nadmuchowe jest praktycznie niewidoczne w Twojej przestrzeni domowej. Zamiast kaloryferów, widoczne są tylko niewielkie kratki nawiewne, z których wydobywa się ciepło. Mogą być one umieszczona na podłodze, ścianie lub suficie. Dzięki temu możesz zaaranżować wnętrze swojego domu dokładnie tak, jak chcesz.

Możliwe źródła energii

System ogrzewania nadmuchowego Feelco może być wyposażony w zasilenie gazem lub pompą ciepła. Ponadto dostępna jest również wersja dwu paliwowa (hybrydowa). Wszystkie agregaty pompy ciepła posiadają również wbudowaną funkcję klimatyzacji.

Ogrzewanie Hybrydowe to najnowsze osiągnięcie w dziedzinie oszczędności ogrzewania, system wykorzystuje dwa źródła energii (gaz i pompę ciepła). Przełączenia pomiędzy źródłami odbywają się automatycznie w zależności, które w danej chwili jest tańsze w eksploatacji.

Możliwości rozbudowy systemu grzewczego o inne funkcje

Funkcja nawilżania i osuszania

Centralny nawilżacz powietrza to dodatkowy moduł Feelco, który pomoże Ci rozwiązać problem zbyt suchego powietrza w domu. Jest to automatyczne urządzenie, które wspomaga ogrzewanie nadmuchowe i kontroluje wilgotność powietrza w Twoim domu. Sprawdza się nie tylko w zimie, ale również w lecie, kiedy niezbędne jest osuszanie powietrza.

Filtrowanie powietrza

System Feelco posiada specjalne filtry, które oczyszczają powietrze w Twoim domu z kurzu, pyłków, sierści, bakterii, wirusów i grzybów. Powietrze w systemie nadmuchowym przed ponownym dostarczeniem do pomieszczeń jest każdorazowo oczyszczane. Dzięki temu Ty oraz cała Twoja rodzina możecie cieszyć się zdrowym powietrzem, wolnym od alergenów i zanieczyszczeń.

Klimatyzacja

Do systemu ogrzewania nadmuchowego na każdym etapie jego instalacji i użytkowania, możesz dodatkowo podłączyć moduł chłodzący. W ten sposób uzyskasz przyjemny chłód latem bez nadmiernego zawilgocenia. Proces chłodzenia powietrza odbywa się przez kratki nadmuchowe systemu grzewczego, nic zatem nie zaburzy aranżacji wnętrz Twojego domu.

Technologia na najwyższym poziomie

System Feelco to przełom w instalacjach grzewczych. Oferujemy udoskonalony system ogrzewania nadmuchowego nowej generacji. W zależności od możliwości zainstalujemy w Twoim domu:

  • Feelco Gaz Hybryd – ogrzewanie nadmuchowe gazowe, możliwe w budynkach z instalacją gazową,
  • Feelco HP – ogrzewanie bez gazu, za pomocą instalacji pompy ciepła.

Nowoczesna technologia pozwala na sterowanie ogrzewaniem z każdego miejsca na świecie dzięki aplikacji w telefonie lub na komputerze. Z nami oszczędzisz na kosztach eksploracji – wystarczy, że wyłączysz ogrzewanie podczas nieobecności mieszkańców.

Ponadto, system ogrzewania Feelco może również pełnić funkcję klimatyzacji. Moduł chłodzący zapewni odpowiednią temperaturę w Twoim domu podczas wysokich temperatur.

Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta – skontaktuj się z nami i umów na spotkanie z naszym specjalistą.

Ogrzewanie nadmuchowe Feelco kontra tradycyjne

  • Ogrzewanie nadmuchowe to najpopularniejszy rodzaj instalacji na świecie, stosowny w domach,  budynkach biurowych, handlowych, restauracjach czy hotelach.
  • Nowoczesność – inteligentne sterowanie, wybór perfekcyjnej temperatury.
  • Różnica w kosztach eksploatacji może sięgać 30% – 40% przez brak czynnika pośredniego, jakim jest woda (unikanie strat energii), wyższej sprawności całego układu (mniejsze zapotrzebowanie na energię) oraz niskiej bezwładności układu (szybsze ogrzewanie pomieszczeń).
  • Wielofunkcyjność systemu Feelco może przełożyć się na oszczędności inwestycyjne sięgające nawet 30% (w porównaniu do kosztów realizacji kilku odrębnych systemów spełniających te same funkcje).
  • Duża swoboda w aranżacji wnętrz w porównaniu z ogrzewaniem tradycyjnym – grzejniki zajmują dużo miejsca i nie są zbyt estetyczne.
  • Ogrzewanie nadmuchowe to rozwiązanie modułowe, oznacza to, że poszczególne funkcje możesz dołączać nawet wiele lat po pierwotnej instalacji systemu głównego, kiedykolwiek uznasz to za potrzebne.